Zastanawiasz się nad zapuszczeniem włosów? Dzięki tym wskazówkom przejdziesz ten czas o wiele przyjemniej!

Dłuższe włosy u mężczyzn stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej z nas jest zaciekawionym jak to jest mieć długie włosy. Jeszcze parę lat temu nie było to tak społecznie akceptowalne. Dzisiejsze czasy dają nam tą szanse aby poczuć się jak surfer lub członek rock band’u. Wymaga to cierpliwości i mimo że u wielu z nas przeszło już okres nastoletni to nieodpowiednia fryzura i dbanie o włosy może przynieść nam wiele nieznośnych chwil z naszymi wszędzie wchodzącymi włosami. Jak wspomniałem zapuszczanie włosów trwa „chwilę”- średnio pomiędzy 7 mm do 13mm na miesiąc. Więc nie czekaj dłużej, uzbrój się w cierpliwość, sprawdź co należy robić aby przetrwać ten okres i cieszyć się długimi, zdrowymi włosami.

1.   Nadal odwiedzaj swojego barbera

Może wydaję się to bez sensu, że aby zapuścić włosy należy odwiedzać fryzjera, ale to dzięki niemu będziesz wyglądać jak człowiek podczas tego okresu. Jeżeli twój Barber nie specjalizuję się w dłuższych fryzurach (co nie jest niczym złym, ponieważ niektórzy po prostu specjalizują się jedynie w krótkich fryzurach) to może należy pomyśleć o zmianie. Dzięki wykwalifikowanemu Barberowi rozpoczniesz zapuszczanie od odpowiedniej fryzury i zaplanujesz strategicznie jakie fryzury przejściowe będziesz posiadał. Nie krępuj się pokazać zdjęcie fryzury do jakiej dążysz. Barber będzie wiedział o czym myślisz i podpowie co można zmienić aby fryzura bardziej pasowała do kształtu twarzy. W przypadku gdy nie zaczniesz od odpowiedniej fryzury może przytrafić ci się fryzura z lat 80 typu „mullet”. 

2.   Nie używaj codziennie szamponu! Ale odżywki jak najbardziej

Używanie szamponu jest na pewno pozycją obowiązkową aby nie mieć przetłuszczonych włosów, zmyć nadwyżki sebum i czuć że ma się świeże włosy. Lecz nie musisz robić tego codziennie, ponieważ zbyt częste używanie szamponu wysusza twoje włosy i może prowadzić do ich niszczenia. Każdy jest inny i nie można wyznaczyć właściwej ilości dni w których myjesz włosy- myj je kiedy czujesz że naprawdę tego potrzebują. 

            Produktem którego powinieneś używać codziennie jest odżywka. Dzięki niej twoje dostarczysz swoim włosom składniki odżywcze. Sprawi to że twoje włosy będą wyglądały zdrowo oraz posiadały odpowiednią teksturę i połysk 

3.   Zmień produkty do stylizacji

Wraz z wydłużaniem się włosów, produkty do stylizacji o mocnym „holdzie” będziesz musiał odłożyć na bok. Zamień glinki na produkty które możesz nałożyć na wilgotne włosy. Kwestia doboru produktu do stylizacji będzie sprawą indywidualną, ale raczej rozglądaj się za pastami lub kremami do włosów. Pasty możesz używać dopóki będzie ona skutkować naturalnym ułożeniem włosów. Kremy są mniej restrykcyjnym produktem. Bardziej zasugerują ułożenie włosów i zapobiegają puszeniu.

4.   Kup kilka czapek

Podczas zapuszczania włosów będą występowały momenty nieznośne i takie w których nie będziesz wiedział co zrobić z włosami. A gdy w biegu nie masz czasu na odwiedzenia Berbera i lepsze ułożenie włosów podziękujesz za dni w czapce.

Ważne aby nie używać we wczesnych okresach gumki do włosów. Gdy za mocno rozciągasz włosy może doprowadzić to do ich zniszczenia i łysienia w miejscach najbardziej naciągniętych.

5.   Możesz wspomagać włosy suplementami

Najważniejsze w zapuszczaniu włosów jest to aby odżywiać i wysypiać się dobrze. Jednak każdy z nas jest inny i może się okazać że będziemy potrzebowali wspomóc się suplementami lub olejkami. Lekarze polecają brać w takiej sytuacji biotynę, która wzmocni włosy u nasady. Aby zadziałać na całe włosy znajdź olejki które zapobiegają skutkom stresu, produkcji hormonów zmniejszających grubość włosów oraz zewnętrznym toksynom ze środowiska w którym się obracamy.

Można również używać leków przeciw wypadaniu włosów po uprzednim skonsultowaniu tego z lekarzem. Mimo że nie masz problemu z wypadaniem włosów lek pomoże ci wzmocnić włosy i przyśpieszy porost włosów. 

6.   Wyposaż się w produkty i narzędzia ułatwiające życie z długimi włosami.

  • Suchy szampon – Gdy pomijasz szampon w niektóre dni, włosy mogą się przetłuszczać. Dzięki suchemu szamponowi który wsiąknie nadmiar sebum nadasz włosom lekkiej objętości i tekstury.

  • Salt spray – Spray nada twoim włosom fajnej tekstury jako pre-styler 

  • Szczotka do włosów – Oprócz zapobiegania plątaniu się końcówek włosów czesanie wywołuję wytwarzanie się naturalnych olejków z twojej skóry głowy i sprawi że włosy będą odżywione. 

  • Olejek do włosów – kilka kropel odżywczego olejku na czubek głowy ochroni się przed puszeniem i zapewni że twoje włosy będą wyglądały zdrowo